Náš tým

Mgr. Kateřina Šmolková

Vystudovala jsem ošetřovatelství na PdF UP Olomouc. Věnuji se mu celý život. Dále jsem se vzdělávala pomocí různých kurzů a učila se jak zdokonalit péči o nemocné a postižené. Vystudovala jsem dále i speciální pedagogiku na PdF UP Olomouc, absolvovala jsem kurzy kinestetiky a bazální stimulace. S domácím ošetřováním mám osobní zkušenosti. Se svojí mamkou jsem se starala doma o svého otce až do jeho smrti. Nyní se zase starám společně se svojí rodinou o maminku. Můžete ji vidět na fotečce na úvodní straně. Je to ta s jabkama.
Jsem moc ráda, že naše nadace vznikla a pomůže dalším pečujícím starat se o své blízké.

 

Mgr. Marie Muroňová

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu ve Frýdku-Místku, pak jsem pracovala jako zdravotní sestra u lůžka na interním oddělení, oddělení JIP a ARO. Poté jsem vystudovala ošetřovatelství na LF UP Olomouc a Učitelství sociálních a zdravotních předmětů na PdF UP.  S domácím ošetřováním mám osobní zkušenosti. Společně s maminkou a babičkou jsem pečovala doma o svého dědečka až do jeho smrti. Nyní společně pečujeme o babičku. Můžete ji vidět na fotce na úvodní straně, je tam s mojí dcerou na lavičce venku před domem, hrajou spolu karty. Dále se snažím sousedsky podporovat pečující v mém blízkém okolí.

 

Mgr. Olga Mičulková

Péči o seniory nebo osoby s hendikepem se věnuji prakticky už od dětství. S péčí jsem se začala seznamovat v době, kdy jsem studovala Střední zdravotnickou školu, a to v rámci brigády u pečovatelské služby. Tehdy jsem měla na starosti 4 „své“ klienty.
Po několika letech praxe v nemocnici jsem vystudovala obor ošetřovatelství na UP Olomouc, pak jsem absolvovala celou řadu dalších kurzů, včetně paliativní péče.
Zkušenosti a dovednosti, které jsem nasbírala v průběhu života, mi velmi pomohly při péči o mé rodiče. Nejprve o otce, to ještě společně s maminkou, později také o maminku. Oba měli onkologické onemocnění a oba zemřeli doma. V době, kdy jsem pečovala o maminku, jsem si uvědomila, jak je péče náročná, i když se ve zdravotní i sociální problematice orientujete a spoustu dovedností máte zažitých. Proto jsem se rozhodla své zkušenosti a dovednosti předávat dál, a to právě lidem, kteří se také rozhodli o své blízké pečovat. V současné době se opět starám i doma. O partnera, který je po opakovaných amputacích na vozíku, závislý na péči. Je to ten usměvavý, prostorově výrazný muž 🙂