29.6.2022 VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Dnes proběhlo ve vsetínské nemocnici setkání s rodinnými pečujícími. Celkem přišlo 9 účastníků, kteří si ze setkání odnesli praktické rady a také nové dovednosti pro péči na lůžku. Vyzkoušeli si prakticky využití pomůcek, které jim usnadní péči doma.

21.9.2021 Český Těšín

Naše nadace uspořádala, po delší pauze, první setkání s pečujícími v Nemocnici Český Těšín.

Na setkání přišli příbuzní ze tří rodin, kteří se chystají vzít si domů svého příbuzného.
Rodinné příslušníky zajímalo vše o možnosti péče v domácím prostředí pro příbuzné, s různými zdravotními problémy např. po CMP, po zlomenině krčku kosti stehenní či s Parkinsonovou chorobou.

Probrali a vyzkoušeli jsme pohyb na lůžku i mimo lůžko, ukázali jsme si jaké pomůcky k tomu existuj a kde je pořídit. Dále možnosti hygienické péče, vhodnou kosmetiku, možnosti změn v koupelně v panelovém domě a další.

Našim účastníkům přejeme do pečování a se jim daří.

Informace:

Z důvodu epidemiologické situace jsou některé naše akce zrušeny.
Sledujte stránky nemocnic a LDN, kde setkávání probíhají.

25.9.2020 Frýdlant nad Ostravicí

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhlo proškolení domácích pečovatelek.

27.8.2020 VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Dnes proběhlo ve vsetínské nemocnici setkání s rodinnými pečujícími. Na školení, které bylo jako vždy perfektně připraveno, přišlo 5 rodin. Vyzkoušeli si polohování, přesun nemocného, koupání na posteli, výměnu pleny a další ošetřovatelské dovednosti.

Informace:

Na konci května se uskutečnilo školení rodinných pečovatelů ve
vsetínské nemocnici.

Školení se zúčastnili zástupci 6 rodin, kteří si odnesli praktické
informace o péči doma.

Další školení v měsíci červnu jsou zrušena.

Aktuální kalendář akcí, které budeme pořádat na podzim, se právě
domlouvá s nemocnicemi a LDN.

12.11.2019 Uherskohradišťská nemocnice a.s.

V Uherskohradišťské nemocnici se uskutečnilo další setkání rodinných pečovatelů, nahlédněte na několik fotografií.

11.10.2019 Sanatorium Kochova Havířov

Další podzimní setkání se uskutečnilo v Sanatoriu Kochova v Havířově. Na setkání přišli členové pěti rodin, kteří se chystají na péči doma. Probírali jsme, jak pečovat o člověka po zlomenině krčku kosti stehenní, jak pečovat o ležícího s bolestmi kolen, dále péči o neklidného člověka s demencí.

8.10.2019 Uherskohradišťská nemocnice a.s.

V nemocnici v Uherském Hradišti proběhlo setkání rodinných pečovatelů.

Podzimní setkání

V září se uskutečnila setkání s pečovateli ve Zlíně a v Kroměříži. s rodinami jsme nacvičovali péči o člena rodiny na lůžku. Péči o člověka po mozkové příhodě, péči o člověka v vigilním komatu.

V říjnu se uskutečnilo setkání s rodinnými příslušníky ve Vsetíně, kde přišlo rekordních 11 rodin. Také zde jsme s rodinami trénovali u lůžka péči s použitím kompenzačních pomůcek. Setkání proběhlo v příjemném duchu i s občerstvením o které se postarala Nemocnice Vsetín.

Další setkání v říjnu bylo v Uherském Hradišti, kde jsme byli poprvé. Zde přišly tři rodiny, které získaly potřebné informace pro péči doma a vyzkoušeli si péči o blízkého na lůžku. setkání se zúčastnila také zástupkyně prodejny zdravotnických pomůcek, která sídlí v areálu nemocnice. Přinesla s sebou mnoho dalších pomůcek, které péči doma usnadní.

Na příští setkání jsme zakoupili mobilní vanu a zájemce s ní naučíme pracovat.